Salon Objeleri


urunler

 

Salon objeleri her zaman dekorasyonla bir bütün olarak düşünülmeyen süslerdir aslında salon süs objeleri, salon konsol aksesuarları, salon takımı objeleri ve salon masa üstü objeleri dekorasyonla uyumlu olması gereken bütünün parçalarıdır.

Düşünüldüğünde pekte alakası yokmuş gibi görünebilir göze fakat hiç te öyle değil. Bir salonun iki farklı görüntüsü göz önünde getirilsin. Bir tanesi tamamen dekorasyon ve salon aksesuarları ile uyum içerisinde dans ediyor. Diğer görüntüde ise birbiriyle hiç uyumu olmayan salon takımı objeleri, salon süs objeleri. Kesinlikle ilk görüntü tercih edilecektir. Çünkü ikincisi tamamen gözü yoran, karmaşık savaş halinde olan bir görüntü sergiliyor olacaktır. Ayrıca böyle bir ortam huzurlu olan havayı da ortadan kaldırmış olacaktır. Oysa evde en fazla vakit geçirilen yerdir salon ve evde yaşayan herkesin televizyon izlediği, sohbet ettiği, oyunlar oynadığı çok kullanım amaçlı oda gibidir.

Tabii ki sakin bir müzik eşliğinde kimi zaman loş bir ışıkta kitap okumanın keyfi de paha biçilemez. Salon konsol aksesuarları genellikle çerçeve olarak tercih edilir, orası ailenin bütün keyifli anlarının resimlerinin çekildiği sergi alanı gibi düşünülebilir ama bazen de klasik salon objeleri ile bezenerek tam bir eski zaman klasiğine dönüştürülür. Her iki tarzın da kusursuzluğu tartışılmazdır. Çünkü tarz kişiyi yansıtır ve kişiye özeldir, biri diğeriyle asla aynı olmaz. Kullanılan ev aksesuarları kimi zaman göze çok benzer gelir ama dikkat edildiğinde muhakkak farklı olan detaylar vardır.

SALON OBJELERİ TRENDLERİ

Aykırı, cezbedici, sanat ruhuna sahip, soyut anlamlar içeren ve metalik renklere sahip salon süs objeleri son yılların tercih edilenleri. Soyut anlamlar içeren tablolarla, avizelerdeki değişimlerle, metalik renkteki çerçeveye sahip dekoratif ayna ile yapılacak ufak dokunuşlar salonun havasını tamamen değiştirebilir. Böylelikle hem ekonomik davranılmış hem de şaşırtıcı güzellikte bir görüntü elde edilmiş olunur.