Koridor Avizesi Nasıl Seçilir?

Evinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için davetkar bir girişe sahip olmak önemlidir. Misafirlerinizin eviniz hakkında harika bir ilk izlenim bırakmasını sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Evinizdeki aydınlatma genel ruh halini etkileyebilir. Birbirine uyumlu bir görünüm için giriş yolunuzdaki diğer dekorasyonlarla uyumlu bir aydınlatma seçin.

Eviniz için doğru aydınlatma ürünlerini nasıl seçeceğinizden emin değil misiniz? Bu kılavuz, alanınız için mükemmel koridor avizesini seçmek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahiptir.

Farklı Koridor Tipleri İçin Tercih Edebileceğiniz Farklı Avize Çeşitleri Bulunmaktadır.

Bir avize satın almadan önce holun boyutunu kontrol etmeniz önemlidir. Eviniz iki katlıysa, 2 katlı bir avizeye ihtiyacınız olabilir çünkü bu size tüm alanı kaplayacak kadar ışık verecektir. Aynı şekilde dar veya küçük bir antre için büyük bir avizeye gerek olmayabilir. Bunun yerine fuaye alanınıza uyan bir ürün seçebilirsiniz.

Antreniz için bir avize seçerken tavan yüksekliği gibi akılda tutulması gereken bazı şeyler vardır. Alanınız için doğru avizeyi bulma hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Yüksek Tavanlı Büyük, Açık Antre

Antreniz yüksek bir tavana sahipse, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı avize türü vardır. Ancak ne arayacağınızı bilmiyorsanız doğru olanı seçmek zor olabilir.

Bir avize, genellikle çok süslü olan özel bir aydınlatma armatürüdür. Genellikle fuaye gibi odanın ana odak noktası olacağı bir yere kurulur. Bu, bir avize seçerken, odada nasıl görüneceğini ve doğru boyutta ve şekilde olup olmadığını düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, avizenin parlaması için odada yeterli ışık olduğundan emin olmanız gerekir.

Yüksek bir tavana sahip olduğunuzda basit bir sarkıt lamba yeterli olmayabilir. Mekanı dekore etmek ve daha güzel görünmesi için daha fazla para harcamanız gerekebilir. Bunun yerine uzun vadede tasarruf etmenizi sağlayacak uygun bir avize bulabilirsiniz.

Avizeler genellikle zarif görünümleri için antrelere eklenir. Bununla birlikte, insanların sıklıkla yaptığı bir hata, bir avizenin asıl amacının yeterli aydınlatma sağlamak olduğunu unutmaktır.

Avizeler, rahatlatıcı veya şık bir atmosfer yaratarak bir odadaki havayı belirlemeye yardımcı olabilir. Aydınlatma gereksinimleri ve elde etmeye çalıştığınız genel tarz gibi şeyleri göz önünde bulundurarak alanınız için doğru avizeyi seçmek önemlidir.

Alçak Tavanlı Fuaye

Alçak bir tavanınız varsa endişelenmeyin çünkü yine de harika görünecek bir avize seçebilirsiniz. Alçak bir tavan için küresel veya kare bir avize iyi bir seçimdir. Örneğin, alçak tavanlı küçük bir antre, normal bir giriş avizesiyle iyi bir şekilde birleştirilebilir.

Koridor avizesi seçerken acele etmemenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Antrenin boyutunu ve tavan ile zemin arasındaki mesafeyi dikkate almak önemlidir. Aşağıdaki resimler, fuaye alanı için mükemmel olacak bazı şirin, minik avizeleri göstermektedir. Bu ürünler koridorların mükemmel görünmesini sağlar.

Avize ile alanın geri kalanı arasında bir denge olması önemlidir. Çok büyük veya çok küçük olmamalıdır.

Sadece temiz ve iyi organize edilmiş bir koridora sahip olmak önemli değil, aynı zamanda iyi bir tarza sahip olduğundan emin olmak da önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı stil var.

 

İnsanların dikkatini çekmek ve büyük bir etki oluşturmak istiyorsanız lüks güneş sistemi ve yağmur damlası avizesi veya 2 katlı hol avizesi gibi modern bir avize seçin. Ancak önce alanın ölçülerini kontrol ederek alanınıza sığacağından emin olun. Bu avizelerin, evinize gelen herkesi şaşırtacağından emin olabilirsiniz.

Ev Tarzınıza Göre Hangi Koridor Avizesini Seçebilirsiniz?

Bir antre avizesine karar vermeden önce, farklı stilleri gözden geçirmek önemlidir. Bu parçalar, alanınızın genel havası üzerinde büyük bir etki yapabilir ve harika bir sohbet başlatıcı olabilir.

Pek çok farklı avize stili vardır, bu nedenle eviniz için bir avize seçmeden önce onlar hakkında bilgi edinmek önemlidir. Bu rehber size mevcut olan farklı stiller hakkında bazı fikirler verecektir. Bu satınalma kılavuzunu okuduktan sonra, hangi tarzın size uygun olduğu konusunda daha iyi bir karar verebileceksiniz.

Modern Kristal Koridor Avizeleri

Bu avizeler gerçekten harika! Harika görünüyorlar ve aynı zamanda işlevseller. Bir avize gerçekten bir girişi mükemmel hale getirebilir. Bir koridordaki büyük bir avizeye bakarsanız nasıl dikkat çektiğini görürsünüz. İnsanların evinize geldiklerinde ilk fark ettikleri şey, odak noktası yaptığınız öğedir.

Çağdaş Avizeler

En yeni stillerle güncellenen avizeler arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Eşsiz ve modaya uygun bir tasarım bulmaya çalışmak yorucu olabilir, ancak seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olabiliriz.

Çağdaş tarzdaki aydınlatma, çok fazla yaygara veya ekstra dekorasyon olmaksızın basit ve temiz görünecek şekilde tasarlanmıştır. Bu parçalar genellikle tasarımlarında yenilikçidir, ancak yine de minimalist bir estetiği korurlar. Birlikte yaşaması kolay olduğundan ve alanınızda çok gürültülü veya meşgul görünmeyeceklerinden günlük kullanım için mükemmeldirler.

Gri renklerden, basit hatlardan ve kıvrımlardan ilham alan tasarımları seviyorsanız, tarzınız muhtemelen çağdaş avizelerdir.

Çiftlik Evi Avizesi

Biraz nostaljik bir görünüme sahip bir avize istiyorsanız, çiftlik evi avizesi iyi bir seçenektir. Süslü veya iddialı değiller, daha çok ham, doğal ve rustik. Evinizi daha davetkar ve rahat gösterecek bir tarz arıyorsanız, çiftlik evi avizeleri iyi bir seçimdir.

Rustik bir havası olduğu için bu avizeler ile rustik bir tarz oluşturabilirsiniz. Avizeler, mekana güzellik katan bir unsurdan daha fazlasıdır. Onlar bir konuşma öğesidir ve birkaç katmanı vardır, böylece evinizin iç kısmına daha fazla derinlik katarlar. Bir çiftlik evi avizesi, misafirlerinizi kolayca büyüleyebilir ve kendilerini rahat ve hoş karşılanmış hissetmelerini sağlayabilir.

Vintage bir dekor oluşturmak istiyorsanız çiftlik evi avizelerini değerlendirmeniz gerekebilir. Her avize detaylara ve bir hikayeye sahiptir. Vintage stili seven bir ev sahibi, çiftlik evi avizelerinden başka birşey istemez.

Koridor Avizesi Alırken Doğru Boyut Nasıl Belirlenir?

Modern bir avize bulmak kolaydır, ancak koridorunuz için doğru antre avizesini bulmak zor olabilir. Bu nedenle nihai bir karar vermeden önce avizenin ve fuayenin boyutunu göz önünde bulundurmak önemlidir.

Alçak Tavanlı Bir Antre İçin Doğru Avize Boyutu Nedir?

İlk olarak, avizeyi asmak istediğiniz alanın ne kadar geniş olduğunu bulmanız gerekir. Bunu, alanın uzunluğunu ve genişliğini fit cinsinden ölçerek yapabilirsiniz. Bu sayılara sahip olduğunuzda, avizenin tam olarak uyacak yaklaşık çapını elde etmek için bunları bir araya getirebilirsiniz. Kontrol etmeniz gereken ikinci şey, avizenin yüksekliğidir. Genel olarak, odadaki tavan 280 – 300 cm. yüksekliğindeyse, avizenin alt kısmı yerden 220 cm. yükseklikte olmalıdır. Örneğin çalışacağınız alan 45 metrekare ise 18 inç çapında bir avize iyi bir seçim olacaktır.

Yüksek Tavanlı Bir Fuaye İçin Doğru Avize Ölçüleri

İki katlı bir fuayeniz varsa ikinci kattan avizenin nasıl görüneceğini düşünmek önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yolu, tabandan tavana yüksekliği ölçmek ve ardından avizenin yaklaşık yüksekliğini bulmak için bu sayıdan 220 cm. çıkarmaktır.. Bu pratik kural çoğunlukla iki katlı avizeler için geçerlidir, ancak bir sarkıt lamba için doğru olmaz.

İkinci kat bir başlangıç ​​noktası gibidir. Avizeyi merdivenlerin en üstüne veya biraz altına koymalısınız. Bunu yaparak avizenin üst kısmı resimdeki gibi gözlerinizle aynı hizada olacaktır.

Artık koridorunuzu aydınlatmak için eksiksiz bir rehbere sahip olduğunuza göre, bu göz korkutucu bir görev olmayacak. Koridor, evinizin geri kalanının tonunu belirleyen alandır, bu nedenle aydınlatma ve avizelere dikkat etmek önemlidir.

Koridor aydınlatması nasıl yapılır ve doğru avize seçimi nasıl yapılır hakkında konuştuk. Bu bilgiler ışığında koridor avizeleri koleksiyonunu inceleyebilirsiniz.