Ev Dekorasyon Siteleri

ev dekorasyon siteleri

Ev dekorasyon siteleri fiziksel mağazalarda bulamayacağınız geniş ürün çeşidine sahiptir.  Siz de yüz binlerce kişi gibi, evinizden rahatça ve uygun fiyatlarla  alışveriş yapmak için ev dekorasyon sitelerini kullanabilirsiniz.

 

Ev Dekorasyon Siteleri Kişiye Özel Alışveriş Deneyimi Sağlar

ev dekorasyon siteleri

Tüketicilerin hem ev dekorasyon siteleri hem fiziksel mağaza satın alma alışkanlıklarını yüksekteki konumumdan bakarak incelemem sonucunda, uzun bir süre web’in suyu andırdığını düşündüm. Yavaş yavaş ilerler, akar, sel olur akar, birisinin araştırmayı, tasarımı yaptığı ve kazdığı yerde, hendeklerde ve menfezlerde, derelerde,  kanallarda ve göletlerde toplanır.

Ve ağ orada, önceden kazılmış bu fırsatlar dökümü için iyi bir altıncı hisle birlikte, sezgiyle ilerler. Bu çukurları doldurur. Ara sıra akışlarını neredeyse tamamen keser. Ama bugünün ev dekorasyon sitelerinin karşı karşıya olduğu aynı sorunu, yani neyin küresel neyin yerel olduğu sorununu hâlâ ortadan kaldıramamıştır. Küresel bir sürecin yerel bir birey olarak sizinle bir bağlantısı olabilir mi?

Ben, Google veya Yahoo’nun verdiğine karşı kendi yerel radyomun herhangi bir günde, radyo yayını ya da çevrimiçi olarak bana verdiği haberi seçeceğim.

Elbette bir açılış sayfasını özel olarak tasarlayabilirim—ev dekorasyonu, iş dünyası, ulusal ve uluslararası haberler, hava raporu gibi—ama önümüzdeki salı günü yağmur yağacağını bilmemin dışında uyarlanabilirliğin burada pek bir anlamı yok.

Bana aslında kişisel olarak dokunmuyor. Yaşadığım kentte ve mahallemde neler olduğunu, takımının dün akşam bir son vuruş kazanıp kazanmadığını ve altı sokak güneydeki ev dekorasyon mağazalarında  nelerin satıldığını bilmem gerekir.

Ve internet tiplerinin aracın en büyük gücü olduğunu sürekli iddia ettikleri aynı üniversal yazılım çözümü ben dahil, birçok insanın moralini bozar. Fikrin tohumu zaten buradadır—ya şu anda sahip olduğumuzdan çok daha yerel olan, yani yerele yönelik işleme makineleri geliştirdiğimiz bir noktaya gelebilsek ne olur?

Burada parmağımı risk sermayedarlarına doğrultuyorum. Paracıklarını 10 milyon dolarlık işlere yatırmak yerine, birçoğu 100 milyon dolarlık, sonraki üç yıl içinde yüzde on bin büyüyecek bir işin mihrabında dua eder.

Herkes gözünü bir sonraki ev dekorasyon siteleri arkasındaki büyük paralara diker. Şirketlerin çılgın başarılarını ya da milyarlarını hak etmediklerini söylemek istemiyorum. Ama sonuç Facebook’la bile, sosyal paylaşım ağı kavramının hâlâ kişiye, yere veya çevreye göre uyarlanmaması oldu.

Sonuç olarak, internet hâlâ bir kamu alanıyken Google, MSN, YouTube ve diğer dev internet oyuncularının hepsi önce ve en çok kendi hissedarlarına karşı sorumludur.

Benim ideal yerel online sürecim mi? Kendi ilgi alanlarınıza ve inanışlarınıza dayanarak kendi işleme motorunuzu seçtiğiniz, böylece sonunda siz kullanıcıya çok daha duyarlı olanı.

Düzenli aralıklarla bir ev dekorasyon dergisi alırım çünkü onların ilanları ve listeleri benim gerçek   varlığımla doğrudan ilişklidir.

İnternetteki büyük ev dekorasyon siteleri aynısını yapmayı düşünebilirler.

Sonuç olarak, İstanbul’lu kadınların ev aksesuarları İzmir’deki kadınların aksesuarından farklıdır.

Ev dekorasyon sitelerindeki “favori” veya “önerilir” olan aksesuarlar anaç bir kadının evinde harika görünürken, kırk yaşında plaza çalışanı bir yöneticinin evinde gülünç durma riski taşır.

Ev dekorasyon siteleri en popüler aksesuarların bir listesini üyelerin posta alan kodlarına göre sağlamayı düşünmelidir.

Bir kez daha, “en popüler” “en iyi” ile nadiren örtüşür, ama böyle bir sistem yerel çözümü küresel süreçle birleştirmeye yaklaşırdı.

Mim Aksesuar, modayı izleyen yirmili ve otuzlu yaşlardaki kadınlara yönelik bir ev dekorasyon sitesi olarak  cesaretlendirici örnektir.

Üyeler İstanbul’dan başlayarak Ankara’ya ve İzmir’e  kadar olan bir düzine  şehir arasından seçimlerini yapabilir.

Eğer İstanbul’da ya da oraya yakın bir yerde yaşıyorsanız, Mim Aksesuar size sadece İstanbul’da en harika salon aksesuarlarını  nereden satın alacağınızı değil, hafta sonunda kentte ne tür kültürel etkinlikler olduğunu, çocukların nereye bırakılacağını ve yemek yenecek en yeni, en hoş yerleri de bildirir. Bana göre bu en azından bir başlangıçtır.

İnternet ile devam eden bir başka sorunum da şu: Ev dekorasyon siteleri nasıl desteklenir? Temel ekonomik destekleyici unsurları nelerdir? Devam etmesini sağlayan reklam mıdır? Ya devlet? Yerel kuruluşlar? Henüz karar verilmedi.

Eğer bu destek ev dekorasyon siteleri tarafından verilen reklamlar ise, pazarlama bütçesinin büyük parçalarını balık avı sitelerine ve demografisini kazanmaya çalıştığı başka yerlerdeki internet reklamlarına ayıran Samsung gibi örnekleri gösterebiliriz. Samsung bundan müthiş yarar sağladı ayrıca. Ama yine, Samsung zor yoldan bu karara vardı—çünkü izleyiciler genellikle geleneksel otuz saniyelik TV spotları boyunca reklamları görmez, atlatır, o arada gevezelik eder ya da zaplar. Ayrıca, televizyon reklamları çok pahalıya mal olur, gazete ve dergiler de daha iyi değildir, zira Türklerin yüzde 60’ının her hafta düzenli olarak göz attığı beş ya da altı derginin egemenliği yoktur artık.

Sonuç olarak e-ticaret diye bilinen arama motorunun var olması için fırsatı yaratan, ev aksesuar ürünlerinin satışına ve teslim edilmesine yönelik geleneksel motorların başarısızlığıdır.

Düşündüğünüzde aslında övgüyle söz edilecek bir durum değildir bu.

 

Bu Soru Hâlâ Yanıtlanmayı Bekliyor: Bu İkinci Nesil Ev Dekorasyon Siteleri İlkinden Neden Daha Başarılı Oldu?

Dediğim gibi, internet daha harika, daha pürüzsüz, daha hızlı, daha kaliteli, daha iyi ya da daha verimli hale geldiği için değil. Bunun büyük nedeni kadınların ciddi olarak kendilerini internete adamaya başlamalarıdır— gerçekten ciddi diyorum. İkinci nesil e-ticaret gayet iyi gidiyor.

Küresel Çevrimiçi Anketi dünyanın çevrimiçi nüfusunun yüzde 85’inin ev dekorasyon ürünleri satın almak için interneti kullandığını bildiriyor—bu 10yıldan bu yana yüzde 40 yükseldi.

Dünyanın en coşkulu müşterileri, internet kullanıcılarının yüzde 100’e yakınının çevrimiçi süs eşyaları satın aldığı Güney Kore’den, bunu izleyen Almanya, İngiltere ve Japonya’dan gelir. ABD sekizinci sırada olarak geride kalmıştır.

Ev dekorasyon sitelerindeki  en popüler çevrimiçi alımları vazolardır, bunu izleyen tv ünitesi aksesuarları ve ünite süsleri; sonra vitrin süsleri, ve modern salon aksesuarları; sonra ucuz ev aksesuarları ve en sonda elektronik aletlerdir.

Ev dekorasyon siteleri müşterisi olanlar ayrıca sadık bir gruptur da. Yüzde 60’ı çoğu kez aynı sitelerden ürün satın aldıklarını iddia eder.

Ev dekorasyon alışverişini fiilen sonlandırmanın dışında, kadınların online yaptıkları şeyler arasında neler mi var? Ben buna bir nevi alış veriş diyorum. Dökümü de şöyle.

 

Ev Dekorasyon Siteleri Ön Araştırma Kolaylığı Sunar.

Bu bir tanışma randevusunun perakende eşdeğeridir. Burada pek çok flört ve veri toplama dışında olagelen çok önemli işler yoktur. İnternette sörf yaparken karınız, kız arkadaşınız, kız kardeşiniz ya da kızınız mimaksesuar.com’da bir vazodan,  ev için aksesuarlardan ya da en son model salon setlerinden haberdar olabilir.

Ön araştırma fenomeni, ev dekorasyon pazarında olan kadınlarda erkeklere göre çok daha büyük ölçüde yaygındır.

Çoğu kadının dekoratif objeler  bayilerindeki deneyimlerini yansıtmak için Dante’nin cehennemin onuncu dairesini icat etmesi gerektiğinden kadınlar online olur, şu yeni dekoratif süsleri ve diğer güzellikleri olanı ve olmayanının fiyatını hesaplar ve sonra gerçekler, rakamlar ve fiyatlarla donatılmış bir şekilde güvenle bayilikten içeri girer.

Böylece, neredeyse bir tesadüf eseri olarak, web gerçek geleneksel  ev aksesuar mağazaları için bir kaynak hizmeti görür.

Tüketiciler kendilerini tembel, yorgun, zaman fakiri ya da asosyal hissediyorsa kitap, film, TV ya da tercih ettikleri ev dekorasyon ürününü önceden arayıp bulur, belki birkaç tüketici eleştirisini gözden geçirir, sonra da mağazaya geldiklerinde doğruca o şeyi gider bulurlar ki, bu da onları yarım saat kolaçan etmekten ya da bir modelle diğeri arasındaki farkı, belki bilen belki de bilmeyen ya da pek umurunda olmayan bir tezgâhtara sormaktan kurtarır.

Bir başka seçenek olarak, eğer tüketicilerin canı  ev dekorasyon mağazasına gitmek istemezse, ev dekorasyon sitelerini kullanarak ve sadece garaj yolu başındaki posta kutusuna kadar yürüyüp gelerek kendilerini bir otomobil yolculuğundan kurtarırlar.

 

Alışveriş Terapisi İçin Güzel Ev Dekorasyon Siteleri

Sadece hayal edin: kalabalıklar yok. Alışveriş merkezleri yok. Kıvrıla kıvrıla giden kuyruklar yok. Bugaboo Cameleon pusetleriyle koridorları bloke eden genç anneler yok.

O Vogue’un—en büyük hayal kurdurucu ve zaman öldürücü—sayfalarını çevirmenin kablosuz eşdeğeridir. Kadınların araştırırken rahat hissetmeyebildikleri butiklere ve kaliteli ev dekorasyon ürünlerine erişimini sağlar.

Bu durumda kendilerini tepeden tırnağa süzen züccaciye tezgâhtarları yoktur. Havalara giren satış elemanı kadınlar yoktur.

Online olarak ev dekorasyon sitelerinde dolaşabilir, cam salon aksesuarlarına dalabilir ve ahşap süs eşyaları modellerini gözden geçirebilirler.

Bu görünmez olmak ve kanatları olmak gibi bir şeydir. Hatta bunu çıplakken, yorgunken, duş alma ihtiyaçları varken ya da sevdikleri televizyon programının yeniden gösterimini izledikleri aynı anda yapabilirler.

Ev Dekorasyon Siteleri Sayesinde Ürünleri Rahatça İnceleyebilirsiniz.

Pek çok tüketicinin ilk kez olarak satın almak zorunda olmadan aksesuarlara erişiminin verdiği bugünkü bu his, 1850’lerde ilk büyük mağazaların tüketicilere verdiği hisse benzer.

Bu meyanda büyük mağaza orta sınıfın yukarı doğru hareketlenmesi için bir itici güç işlevi gördü. O noktaya kadar, bir mağazadan içeri girdiğiniz takdirde satın almak için orada bulunduğunuz ya da en azından satın almak için paranızın olduğu düşünülürdü.

Böylece birçok insan daha önce hiç görmedikleri, birçok durumda başarma iştahlarını besleyen bir yaşamla tanıştı. Dün ve bugün büyük mağaza çok demokratik bir kuruluştur.

Ev dekorasyon siteleri herkesi canının istediği kadar göz atmak ve/veya seyretmek için içeriye davet eder.

 

Ev Dekorasyon Siteleri Zaman Tasarrufu Sağlar

Mükemmel bir örnek: Yılbaşı. Tüketiciler yılın bu en güzel zamanının tüm güzel ev aksesuarlarına göz gezdirebilirken onun korku şovu yönlerinden—kalabalıklar, tıklım tıklım otoparklar, herhangi bir aksesuar için birbirlerini dirsekleyerek iten çılgın ebeveynlerden—sakınırlar.

Ev dekorasyon sitelerinde ürünleri online olarak işaretler, tıklar, sepete koyar, öderler ve işlem biter. Eğer bu bir hediye alışverişi ise, ürünleri istedikleri adreslere gönderebilirler.

Yine de ev dekorasyon sitelerinde alışveriş yapmak her zaman bu kategorilerden birinin içine düşmez. Ağın dikkate değer başarı öyküleri oldu.

Erkekler ve kadınlara marka modacıların indirimli giysilerini satan Bluefly gibi popüler tüccarları nasıl izah edersiniz? Home Shopping Network’ün daha da canlı bir versiyonu gibidir. Bluefly insanın koklama, dokunma, tatma ve şu C3 kaşmir kazağı ya da Marc Jacobs pantolonu hissetme gereksiniminin çaresini buldu ve harika bir kopya, hoş resimler ve güzel şeylerin daima değişen gösterisine dayalı olarak, ürünü ev dekorasyon siteleri üzerinden ileterek sürekli olarak satabiliyorlar.

Ev dekorasyon siteleri sanal ortamda vitrin gezmekte bi doruk noktasıdır, fiyat da uygundur.

Ancak, sonra bir de bakarsınız, kırk üç adet tasarımcı çantası olup bunları koyacak yeri olmayan bir kadınsınız.

İşte burada web’in en büyük artılarından birine geliriz— ikincil pazarlar yaratma, aksi halde garajda veya tavan arasında çürüyecek, küflenecek ya da paslanacak olan aksesuarların yeniden dolaşıma sokulması için rahat ve güvenilir bir sistem yaratma yeteneğine. Bu ister eBay’e koyduğunuz daha önce sahip olduğunuz bir Mercedes ya da hafifçe çizilmiş Gibson Les Paul gitar olsun, internet her neviden sanal bir bitpazarını kurum haline getirdi.

Belirli kategorilerdeki mallar konusunda uzmanlaşarak on yıl önce akla gelmeyecek şekilde gelirlerini takviye eden ev dekorasyon siteleri var.

Eski tren yolu kitapları, miras şarap kadehleri, Fas çinileri, antika kartpostallar, fark etmez—dışarıda birileri onu istiyordur. Kolay gelsin.

Amazon bile oyuna katıldı, çünkü kullanılmış ürünlerin satışındaki kâr payı çoğu kez yeniyi satmaktan daha yüksektir. Amazon size, yeni ya da kullanılmış, pek çok ürün satın alma seçeneği verir. Baskısı tükenmiş kitaplar için Amazon, kitabın kendisinin satışı kadar, hatta daha fazla nakliye ücretinden para kazanabilen kullanılmış kitap satıcıları ağına bağlanır.

Bitpazarı ev dekorasyon siteleri ortamlarının dışında, tüccarlar insanların online satın almasını nasıl sağlar? Eh, bunun kolay yolu vardır ve şöyle bir şeydir: Belli bir aksesuar markasına ya da dekorasyon ürününe bağlısınız, onu yıllardır kullanıyorsunuz ve işte hepsi bu. Ödemeyi yapın—yedeği hızla size doğru yola çıktı bile.

 

İnternetin İyi Çalıştığı Diğer Bir Alan Ev Dekorasyon Siteleridir.

Açıkçası beni şaşırtan, ressamların tablolarını online olarak, üstelik bazen de binlerce dolara nasıl sattıklarıdır.

Şimdiye dek sanatçılar tablolarını ya sanat fuarlarında ya da sokak sergilerinde, yoksa da açılış fiyatı, diyelim, 2000 liradan başlayan bireysel veya grup sergilerinde satıyordu.

Ev dekorasyon siteleri, sanatçılar çiftçi pazarına eşdeğer, panayır ile sanat dünyasını birleştiren yeni bir kategori yarattı.

Bu modelin başarısı sanatçılar tarafından sanat galerilerinin protokolünü baypas etme arzusuna, müşterilerin sanat dünyasının ukalalık faktörü nedeniyle duydukları rahatsızlığa veya tüketicilerin sanat dünyasının mihraklarına olan salt coğrafi uzaklığına atfolunabilir, ama aynı zamanda bir tür naif güvenle de ilgilidir.

Yine de, sanat için ev dekorasyon sitelerinden online alışveriş yapan ve aslında o şeyi bizzat görmeyen birinin düşüncesi beni biraz kuşkuda bıraksa da, bu sistemin çalışmaması aklımın köşesinden bile geçmez. Her şeye rağmen, pek çok sanatçının bunu başarabildiğine memnunum.

Eğer belirgin bir odaklanma hissiniz varsa, online satış yapmak mümkün olduğu gibi bunu olağanüstü bir biçimde de yapabilirsiniz.

Bir arkadaşım New York’taki küçük bir butik ev eşyaları mağazası için bir ev dekorasyon sitesi çalıştırıyor. Bir arka ofiste küçük bir dizüstü bilgisayardan internet üzerinden yılda yarım milyon liradan fazla satış yapar.

Küçük miktarlarda çok güzel görünen şeyler—kitaplar, oyuncaklar, masaüstü için aksesuarlar filan—bulur ve bunları dergilerde yayınlatır. İnsanlar bunlara gönlünü kaptırır ve satın alır.

Elindekini tüketene kadar satacaktır, sonra süreci tekrar baştan başlatır. Onun sitesine girmeye bayılırım, çünkü bildiğim en iyi hediyelik eşya çözümlerinden biridir. Neden başarılı oluyor?

Bu kısmen dergi dünyasında tanındığı için ve dergi medyası tasarım editörleri onun bu her şeyin en iyisini özenle seçme yeteneğini, devir yapan envanterini ve iyi zevkini takdir ettiği için böyledir.

 

İnstagram  Üzerinden Satış Yapan Ev Dekorasyon Siteleri

Kurcalayın beni. Duvarıma bir şeyler yazın. Arkadaşlarımın listelerine ve yüklediğim yaklaşık üç yüz dijital fotoğrafa ve ev videosuna göz atın. Bana sanal bir saksılı bitki, sanal küçük bir kek gönderin. İlişki durumumu ve eğer bağlı olduğum biri yoksa, neyi aradığımı keşfedin—arkadaşlık mı yoksa aşk mı?

Sosyal paylaşımın kokteyl partilerle, özel kulüplerle, iş seminerleriyle sınırlı olduğunu düşündüyseniz, İnstagram’a, elektronik kabilenin—şu iki vizyoner müsebbip Frank Floyd Wright ve Henry Ford tarafından yaratılan—bugünkü sanal canlanmasına bir göz atın.

Evet, bir iç mimar ve bir ev dekorasyon sitesi. Benim görüşüme göre, İnstagram banliyönün ve otomobilin kitleselleşmesinin doğrudan uzantısıdır. Her ikisi de insanlar arasında muazzam fiziksel mesafeler yarattı. Dünya giderek kent karakterinden çıktıkça ve bizler ülkeye ve dünyaya yayıldıkça, birçoğumuz soyutlanmış kurumsal yerleşkelerde uğraşıp didinirken, yine de temel insani ihtiyacımız olan birisine ulaşmak ve diğer insanlarla bağlanmaktan kaçamayız (Konut yerleşimi çoğu kez, sosyal paylaşım siteleri dahil, pek çok yeni fenomeni anlamak için en önemli şeydir).

Yabancılaşmanın bu karanlık boşluğu, riski ve belirsizliği karşısında yakınlaşmaya sanal bir pasaport olan İnstagram gelir. Bir tür yakınlaşma demeliyim.

Bir kez daha web kendini fiziksel dünyamızda bir deliği tanımlarken ve onarırken buldu. Her zamanki sıkıcı işini yapmak yoluyla bize tanışma ve sohbet etme ve liselerimizden, üniversite kampüslerimizden, yatak odalarımızdan ve şirket odacıklarımızdan daha büyük bir şeyin parçasıymışız gibi hissetme imkânı verdi. İnstagram sadece bir sosyal paylaşım sitesi değil, o artık bir ev dekorasyon sitesi. Kanepenin üstünde birisinin açık bir şekilde bıraktığı, sayfaları çıkarılıp takılabilen, resimlerle dolu bir kataloğu okumak gibi bir şey bu.

Bir daha asla telefonla aramak, e-posta göndermek ya da bazı durumlarda görmek istemek için bile bir arzunuzun, nedeninizin ya da eğiliminizin olmadığı arkadaşlarınızın gerçek zamanda ne yapıyor olduklarını görmenin bir yolu. Tüm sosyal ağınızın bir Google haritası. Bazı kullanıcılar için kaç arkadaşa, bağlantıya ve duvar yazısına sahip olduklarını göstererek hava atmak ve toplum içindeki sosyal statülerini güçlendirmek için bir fırsat sağlar. Başkaları için ise kendi kendini güncelleyen resimli bir adres rehberi gibi sadece yalın rahatlıktır. Bağımlılık yapar.

Birisine fiziksel olarak bakmak zorunda kalmadan yaratılan bir yakınlığın perakende ortamında da benzerleri vardır—örneğin, Bloomingdale’s’de makyaj ürünleri bankosunun arkasındaki satıcı kadınla iş yapmanın burun buruna ilişkisinden Sephora’da siz ve size yardım eden kişinin bankonun aynı tarafında ve görünüşte de aynı ekipte olduğu bir yere göç ettik.

Gördüklerimizin bir bölümü iletişim ve samimiyetteki bir dönüşümün erken aşamaları. Benim kinik bakış açımdan, İnstagram kullanıcıları gerçekten yaşayan, nefes alan bir insanla yüz yüze gelmenin cesareti, fırsatı ve coğrafi yakınlığından yoksun oldukları için sosyal ağlar içinde üçgenler çiziyor.

Yine de İnstagram ve diğer sosyal paylaşım siteleri onları ayakta tutan ve çalışmalarını sağlayan maliyet yapılarını, yani reklamları, haklı göstermekte çok zorlanıyor.

Arkadaşlarımızın duvarlarına sanal notlar çiziktirirken aynı anda ev dekorasyon siteleri reklamlarına dikkatimizi verebilir miyiz?

 

Ev Dekorasyon Siteleri Güvenli  Bir Alışveriş Ortamı Sağlar

Bir diğer ikramiye mi? Güvenlik. Nakit parayı elektronik forma koymaya başladığınızda, suç bir anda düşer.

Ağ erişimli mobilin üçüncü ve son ikramiyesi, bir kişisel kimlik formu olarak iş görür olmasıdır. Bir şekilde fiziksel benliğinize bağlanır ve sadece sizin yakınınızdayken çalışmasına izin verilirdi. Yani kazara bir su kanalına düşürürseniz ya da birisi onu çalarsa, telefon tüm niyet ve amaçlar için işe yaramaz hale gelir demektir bu.

Ev dekorasyon siteleri tüccarının çağı, en azından zengin ve gelişmiş ülkelerde, doruk noktasına ulaştı. Mağazalar büyüyor olabilir, ama bu tüketicilerin onlara paralel olarak artan miktarda zaman ve para harcayacakları anlamına gelmez. Mağazaları küçültmek hem ekonomik, hem de ekolojik manada anlamlıdır. Temel gereksinimlerimizi online olarak sipariş etmeye başladığımız—ve sadece uğrayıp onları dükkândan aldığımız—takdirde, dekorasyon ürünleri koridoruna gerçekten ihtiyaç olur mu?