Bağ Evi Modelleri

Bir evin kullanım alanı, ev tasarımında dikkate alınması gereken kilit faktörlerden biridir. Bağ evleri genellikle, garaj ya da kazan dairesi gibi yardımcı odaları kapsamaz, bunun yerine konut amaçlı kullanılan, oturma odası, yatak odası, ofis, mutfak ve banyoların toplam alanını içerir.

22 metrekare bağ evi modeli
25 metrekare bağ evi modeli
25 metrekare bağ evi tasarımı
25 metrekare bağ evi
26 metrekare bağ evi modeli
37 metrekare bağ evi modeli
37 metrekare küçük bağ evi modeli
42 metrekare bağ evi modeli
44 metrekare bağ evi modeli
46 metrekare bağ evi modeli
46 metrekare modern bağ evi modeli
47 metrekare bağ evi
47 metrekare küçük bağ evi
47 metrekare taş bağ evi
48 metrekare bağ evi tasarımı
48 metrekare küçük bağ evi
49 metrekare bağ ev modeli
49 metrekare bağ evi modeli
49 metrekare bağ evi
48 metrekare bağ evi
48 metrekare bağ evi modeli
40 metrekare bağ evi modeli
40 metrekare küçük bağ evi modeli

Bağ evi projeleri, özellikle tek katlı veya çatı katına sahip evler, bugünlerde ev inşa etmeye karar veren kişiler arasında oldukça popüler. Bu yüzden, sizin için, 100 m2’ye kadar olan bağ evi tasarımlarından oluşan bir koleksiyon oluşturduk. Bu koleksiyon, hem tek katlı hem de çatı katı olan (uyarlanabilir veya kullanılabilir) ya da iki katlı evleri içermektedir. Koleksiyonumuz ayrıca, dar bir arazi üzerine inşa edilmiş 100 m2’ye kadar ev tasarımları veya 30 derecelik eğimli ev tasarımları gibi özel gereksinimlere uyarlanmış projeleri de barındırmaktadır. Çatı konusuna gelince, düz, beşik, zarf ve çok eğimli çatılı ev tasarımlarımız da bulunmaktadır. Bağ evi tasarımlarımız fonksiyonel, estetik ve uygun maliyetli.

Bağ Evi Modelleri: Fonksiyonel, Ucuz ve Estetik

Dış kaplama söz konusu olduğunda, tasarımlarımız da dikkatle düşünülmüştür. Hem geleneksel bir cepheye sahip olan hem de ahşap kaplama veya mimari beton gibi modern malzemelerin kullanıldığı evler sunmaktayız. İlginç bir cephe, binaya çeşitlilik katabilir ve karakter kazandırabilir, üstelik bu, yüksek maliyetle gerçekleştirilemez! Bu nedenle, tüm seçenekleri değerlendirmenizi öneririz.

Projelerimiz ayrıca, her türlü işlevselliği ve belirli bir binanın çeşitliliğini içerir. Örneğin, garajı olan veya olmayan belirli bir ev tasarımını, ya da tek veya çift garajlı bir bağ evi tasarımını seçebilirsiniz. Ayrıca, düşük inşaat maliyetlerini tercih edenler için garajsız ev tasarımları da öneriyoruz.

Maliyet konusuna değinmişken, müşterilerimiz için özel bir koleksiyon oluşturduk: Uygun fiyatlı ev tasarımları. Bu tür evler, düşük inşaat maliyetleri ile bilinir ve genellikle dikdörtgen plan üzerinde blok şeklinde, beşik çatılı, balkonsuz, cumbalı, çatı penceresiz, garajsız ve bodrumlu tasarımlardır. Sadelik ve minimalizm bu evlerin temel özellikleridir – ne de olsa, mevcut mimari trendlerde  büyük oranda minimalizm önerilmektedir. Dolayısıyla, ekonomik yapının ve modaya uygun görünümün mükemmel bir kombinasyonunu sunuyoruz.

Bağ Evi Avantajları

Bağ evi tasarımlarını neden değerlidir, avantajlarını beraber keşfedelim!

Bağ evi projeleri, birçok yatırımcının gereksinimlerini karşılamaktadır, özellikle de gerçekten küçük veya dar arazilere sahip olanlar. Örneğin, 14 metreye kadar genişlikteki arsaları olanlar, veya şehir merkezine yakın ya da kenar mahallelerde yaşamayı planlayanlar için bu tür projeler mükemmeldir. Dar araziler için olan bu projeler, tekliflerimiz arasında yer almaktadır!

Bağ evi planları bir dizi sebep nedeniyle popülerdir. Küçük bir alanda, işlevsel düzenlemeyi düşünmek daha önemli hale gelir. Bu, mimarın evin oda yerleşimi için çeşitli düzenlemeler denediği ve sonunda birçok yatırımcının ihtiyaçlarını karşılayacak bir proje sunduğu anlamına gelir. Örneğin, veri tabanımızda geniş aileler için 3, hatta 4 veya 5 yatak odalı bağ evi tasarımları bulabilirsiniz! Büyük bir aile için küçük bir ev – kesinlikle bu tür bir teklifi değerlendirmeye değer! Tabii ki, 2 veya 3 yatak odalı evleri içeren bağ evi tasarımları da sunuyoruz – bu tasarımlar, genellikle iki çocuklu standart aileler için önerilir.

Bağ evi projeleri, yukarıda da belirttiğimiz gibi, düşük inşaat maliyetleri ile bilinir. Ayrıca, oldukça iyi organize edilmişlerdir: çoğu durumda, küçük bir alanda – oturma odalarının yanı sıra – bir garaj, kiler, çamaşır odası, gardırop ve kurutma odası planlamak mümkün olmaktadır. Bu projeler, sadece işlevsel olmalarıyla değil, aynı zamanda mevcut alanın rasyonel kullanımıyla da öne çıkmaktadırlar. Konforlu bir evin garantisi, işte budur!

Bağ evi tasarımları, en ideal ev seçimini nasıl yaparız? 

Bağ evi tasarımları kategorisinde bir ev ararken, içerideki alanın nasıl düzenlendiğini dikkatle incelemeniz gerekir. Küçük evlerde her metrekarenin akıllıca kullanılması büyük önem taşır. Belirli bir ev projesinin ne kadar iyi planlandığını değerlendirmek için, inşaatçıların her ev projesine eklediği yorumları ve derecelendirmeleri kullanabilirsiniz. Bu değerlendirmeler genellikle yıldızlarla ve eklenen puanlarla gösterilir. Derecelendirmeler ve yıldız sayısı ne kadar yüksek olursa, projenin iç düzeninin kalitesi, inşaat maliyetleri veya görünüşü nedeniyle ilgi çekme ihtimali o kadar artar.

En iyi değerlendirmeler ve yorumlar alan bağ evi tasarımları arasında, kat sayısı bakımından farklı konfigürasyonlarda evler bulunmaktadır. Çatı katı olan bağ evler, küçük tek katlı evler, iki katlı evler ve ayrıca bodrumlu evler örnek olarak verilebilir. Herkesin kesinlikle ihtiyaçlarını karşılayacak bir teklif bulabileceği bir seçenek çeşitliliği sunmaktayız.

Bağ evleri, çeşitli fonksiyonel çözümler sunar. Çoğu zaman, evin içindeki küçük bir alanın daha büyük ve aynı zamanda daha işlevsel görünmesini sağlayan açık bir düzen kullanılır. Bu uygulama, bazı fonksiyonları esnek bir şekilde yer değiştirmeye olanak sağlar ve yaşam alanının iletişim yüzeyi, kullanılabilir bir parça haline gelebilir! Bu nedenle, en yüksek oy alan bağ evi tasarımlarının, küçük alanlarına rağmen ferah görünen bir günlük bölgenin açık düzenine sahip olması sürpriz olmamalıdır.

Bağ Evi Tasarımları

Büyüleyici geniş camlarıyla küçük bir bağ evi. Modern bağ evi tasarımlarının incelikleri

Geniş camlar, küçük evlerde ve özellikle modern ev tasarımlarında hayati bir rol oynar. Bu büyük camlar sayesinde, küçük bir ev ve hatta dar bir iç mekan bile genişler, bahçeye doğru açılır ve içeri daha fazla doğal ışık alır. Tüm bunlar, küçük odaların modern, aydınlık ve ferah görünmesini sağlar! Ancak, büyük camlar kullanılabilir alanın bir kısmını kaplayabilir – özellikle cam tüm duvarı kaplıyorsa, büyük pencerenin altına herhangi bir mobilya yerleştirmemiz mümkün olmayabilir. Bu durumda, başlangıçta uygun depolama çözümlerini düşünmeli ve evde en azından biri ebeveynler için, diğeri çocuklar için olmak üzere iki dolap olmalıdır.

Çatı katı mı, yoksa tek katlı bir ev mi? Bu sorunun yanıtı genellikle bizi zorlar. Her şeyden önce, ideal ev tasarımını belirlemek ve kaç katlı olacağına karar vermek için, evimizin üzerine inşa edileceği arsa için yerel yönetmelikleri kontrol etmeliyiz. Yerel imar planları veya yönetmelikler bazen tek katlı evlerin inşasını yasaklar – benzer şekilde, bazı yerel yönetmelikler bunların inşa edilmesini zorunlu kılar. Dolayısıyla, tüm bu durumlar yasal sınırlamalara bağlıdır.

Çatı katlı bağ evi projeleri, işlevsellik ve pratiklik açısından, küçük arsa sahipleri için genellikle daha iyi ve bazen de tek çözüm olarak görülür. Bu kategori, gündüz bölgesinin zemin katta ve gece bölgesinin çatı katında yer aldığı son derece işlevsel bir yerleşim düzenine sahip ev tasarımlarını kapsar. Zemin katta genellikle bir garaj ve bir veya iki hizmet odası (örneğin kazan dairesi ve kiler) bulunur. Ayrıca genellikle misafirler için ek bir tuvalet ve hatta bazen ek bir yatak odası da bulunur! Tüm bunlar, evde ne kadar geniş odalar olmasını istediğimize ve örneğin, zemin kat alanını önemli ölçüde sınırlayan bir garajın gerekli olup olmadığına bağlıdır. Çatı katındaki yaşam alanlarının düzeni ve konforu çatının şekline, çatının eğimine ve diz duvarının yüksekliğine bağlıdır. Küçük evlerde genellikle beşik veya kırma çatı tercih edilir.

Tek Katlı Bağ Evleri

Belki de konforlu, tek katlı bir ev sizin için idealdir. Bu ev tasarımları ve iç mekanlarının dinamikleri hakkında konuşalım.

Bağ evleri, konforlu mekanlar sunarlar ve genellikle dar arazilerde bile uygulanabilirler. Bu tür evler genellikle geniş camlarıyla tüm duvarlarında ve basit, ucuz bir beşik çatı ile dikdörtgen bir plan üzerinde modern bir ahır şeklini alır. Çatı altındaki alan genellikle bir çatı katı olarak kullanılır ya da oturma odasının üzerinde bir asma kat oluşturarak kısmen zemin kat alanına dahil edilir. Bu düzenleme, oturma odasına modern bir karakter, harika bir alan ve ek işlevsellik kazandırır – asma katta bir kütüphane köşesi, bir çalışma odası ve hatta ek bir konuk odası düzenleyebilirsiniz! Odaların tamamen tek seviyede düzenlenmesi ve merdiven olmaması da tek katlı bir bağ evi tasarımını seçmenin cazip kılar.

Tek katlı evlerin başka bir avantajı daha var – çok modern, ferah görünürler ve düzenlemesi kolaydır, örneğin, geniş ev tasarımları koleksiyonumuzdaki iç düzenlemelerde görebileceğiniz gibi! Burada modern, İskandinav veya lüks tarzlarda dekore edilmiş evler bulacaksınız. Ancak, tüm projelerde ortak bir özellik vardır: tasarımcılar, sadece oturma odasında değil, aynı zamanda yatak odalarında ve hatta banyolarda bile geniş camlar kullanarak alanı optik olarak genişletme ve iç mekanı evi çevreleyen bahçeye açma konusuna odaklanmışlardır.